Mi-2 (NATO apzīmējums - Hoplite) ir mazs, viegli bruņots, daudzmērķu helikopters. Lai gan tas tika projektēts padomju konstruktora Mila birojā, taču ražots tas tika Świdnik pilsētā Polijā. Savu pirmo lidojumu helikopters veica 1961. gadā, neskatoties uz to, tas vel joprojām atrodas daudzu valstu, galvenokārt bijušo Varšavas paktu valstīs. Ziemeļkorejai šobrīd ir pasaulē lielākā mi-2 flote.
Tākā šis ir poļu ražots helikopters, tad pāris nedēļas atpakaļ poļu firma Aeroplast izlaida šo helikoptera saliekamo modeli mērogā 1/48. Helikoptera modelis tika izlaists 5 variantos, es piedāvāju ieskatu vienā no tām - transporta versijā. Kāpēc tieši šajā? To jūs sapratīsiet vēlāk!
Modeļa saturs ir iepakots kartona kastē ar zīmējumu, kur redzams kā no helikoptera tek izsēdināti padomju karavīri, iespējams Afganistānas kalnos.
Kastē ir instrukcija uz 12 lpp. Detaļu rāmji ir ievietoti divos plastikāta maisiņos, vienā maisiņā - caurspīdīgo detaļu rāmis.
Otrajā - 3 pelēkas plastmasas detaļu rāmji un dekāļi. Uz kastes rakstīts ka kopā ir 149 detaļas, pats gan neesmu skaitījis.Instrukcija ir drukāta uz glancēta papīra. pirmajā lapaspusē var redzēt dekāļu numerācijas shēmu.
Otrajā lapaspusē atrodas stencil dekāļu izvietojuma shēma uz modeļa, jeb tā sauktā tehnička, un krāsu "atšifrējums" ar atsauci uz Humbrol produkciju. Tālāk ir detaļu numerācijas shēma rāmjos un salikšanas shēma. Pēdējās trijās lapaspusēs ir dažādu valstu krāsojuma un dekāļu izvietojuma shēma. Tādām valstīm kā Polijai, Ungārijai, Čehijai, Slovākijai, Austrumvācijai, Ziemeļkorejai, PSRS, Krievijai un arī Latvijai! (tagad cerams saprotat kāpēc apskats tieši šai versijai)Detaļas ir atlietas no pelēkas plastmasas un atrodas uz trim rāmjiem. Kvalitāte ir diezgan augstā līmenī. Ļoti labs detalizācijas līmenis, gan iekšpusē gan ārpusē. Nemaz nav tā sauktie sinkmarks un flash-i.
Vienīgi šī detaļa lika vilties ar diezgan dziļiem sinkmark-iem.Caurspīdīgās detaļas arī ir atlietas ļoti labi, un personīgi mani priecē tas, ka visas durvis ir atlietas kā viena detaļa.
Dekāļi ir uz diezgan lielas lapas. Lai gan nav norādīts dekāļu drukātājs, tie tomēr šķiet arī ir diezgan labā līmenī. Kā jau augstāk minēju, viena no marķējuma versijām ir Latvijas GS Mi-2 ar borta nr 155 un koda nosaukumu - Pūķis(dēļ uz starboard puses uzzīmētā pūķa) Priecē arī tas ka karodziņš un roundel-s ir iespiest pareizajā Latvijas bordo tonī, nevis vienkārši sarkanā krāsā, kā daudzviet citur.
No pirmā acu uzmetiena modelis liekas tiešā lielisks! Mīnuss varētu būt tāds ka iesācējam varētu būt grūti saprast instrukciju, jo instrukcijā nav parādīta atsevišķo detaļu krāsošana salikšanas procesā, arī gatavā modeļa krāsošana nav aprakstīta, tākā pašam nākas zīlēt, kas par toni konkrētajā versijā.
Tākā modelis ir diezgan jauns, nav iespējams arī atrast aftermarketus. Nav jau tā ka tos ļoti vajadzētu, ja nu vienīgi photoetch restītes eksterioram un drošības jostas un vadības paneli interioram. Salikšanas procesā vajadzēs arī dažas paša pieliktas detaļas, kā piem. trosītes, vadiņus un antenas, nu bet tas jau uz katra paša sirdsapziņas.
Savu modeli es pirku poļu interneta veikalā http://jadarhobby.pl/ un kopā ar piegādi man tas izmaksāja apm. 17LS
marix
07:52:01 @ 27.06.2013.
Labs apskats - bija interesanti lasīt.
Es arī pārsvarā iepērkos šajā poļu interneta veikalā.
Kārlis
10:38:52 @ 27.06.2013.
Gaidu ar nepacietību rezultātus Pūķim!!!
Valdo
11:43:48 @ 27.06.2013.
Es jau biju domājis veltīt šo modeli Kimam... Bet nu nāksies taisīt ar pūķi drošvien
Tagad tikai jāgaida kamēr kāds izdomās MI-8 vai Mi-17 izlaist 1/48...
Edgars98
23:53:29 @ 29.06.2013.
Noooojs, man liekas, ka vajag trīs šitos lai to Kimu paceltu..
Gaidu ar nepacietību!